Warsztaty dla Wolontariuszy w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej
data: 31.05.2019

W dniu 31 maja w ramach realizacji projektu misyjnego "Chętni i pomocni" w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskie odbyły się warsztaty dla Wolontariuszy. Młodzi mieli okazję "spotkać się" z Kardynałem i zapoznać się z dziedzictwem misyjnym jakie po sobie pozostawił. P. Katarzyna Cesarz - kustosz muzeum oraz Ks. Daniel Koryciński Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej przybliżyli młodym postać Kardynała oraz specyfikę Jego pracy na misjach.

Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej zostało otwarte 25 września 2011r. dzięki Fundacji im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” przy współpracy z Diecezją Sandomierską.

Muzeum cieszy się ogromną popularnością, odwiedzają je osoby  z kraju i z zagranicy, w tym: misjonarze, członkowie Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej, Klubu Inteligencji Katolickiej oraz wielu turystów (z Zambii, Madagaskaru, Rzymu, Kamerunu, Nowego Jorku, Teksasu, Etiopii, Australii, Francji, Niemie) poruszonych bogatą historią życia skromnego kapłana wywodzącego się z Huty Komorowskiej na Podkarpaciu.

 

 

Galeria